Čertovský den v 1.B

Na Čertovský den jsme se  těšili ale trochu jsme se ho i obávali. Přece jen divoké čerty ve třídě nemáme každý den.

Naštěstí Mikuláš si svoje rohaté pomocníky dobře hlídal, takže nikoho do pekla neodnesli.  I když některé děti se trochu lekly – Mikuláš měl v Knize hříchů zapsány všechny jejich  nepravosti! Musely Mikulášovi slíbit, že se polepší. Andělé byli zvědaví, jestli děti pro ně mají připravenou básničku nebo písničku. Každý prvňák si za recitování nebo zpívání vysloužil balíček sladkostí.

3

Když Mikuláš s čerty odešli, přece jen jsme si oddechli a pustili se do práce. Vymýšleli jsme jména pro roztomilé čertíky na pracovním listu, skládali je z písmen skládací abecedy a pak dopisovali. A jiného čerta jsme vybarvovali podle výsledků příkladů na sčítání a odčítání.

Po velké přestávce jsme měli hodinu čertovské zábavy. A protože čerti nejraději mastí karty, i my jsme vytáhli balíčky s Černým Petrem, kvarteta, Dobble a zkoušeli jsme hrát i Prší.

12

Poslední hodinu jsme všechny dnešní zážitky přenesli temperami na papír – a vznikly krásné obrázky s Mikuláši, čerty a anděly. Ještě společné foto a čertovskému řádění byl konec.

15

Další fotografie ZDE