Ples našima očima

Na školní ples jsme se dlouho připravovali a hodně těšili.

Už od září jsme při tělocviku trénovali taneční kroky tanců, které jsme se měli za úkol naučit. Nejlépe nám šla mazurka, kroky polky i valčíku si většina z nás trochu poupravila  a jive nás zase nejvíc bavil.

Ze všeho nejvíc se nám v přípravě líbilo trénovat náš třídní tanec, ve kterém vystupovali úplně všichni žáci z 1.B. Paní učitelka vybrala rychlou a veselou písničku Trpasličí svatba od skupiny Maxim Turbulenc. Zabralo nám hodně času, než jsme se naučili najít své místo na „place“, pamatovat si taneční kreace i přeměny v prostoru. Nakonec jsme to všechno zvládli včetně závěrečné „pyramidy“ a moc rádi jsme si tancování opakovali.

Do taneční soutěže komise vybrala tyto tři naše nejlepší taneční páry:

Karin Šímová a Denis Novotný

Lenka Vondráková a Martin Laňka

Kačka Plívová a Tadeáš Kos

Konečně jsme se dočkali a 26.2. jsme ráno vyrazili autobusem do Tochovic, kde se v kulturním domě náš ples konal.

Všichni jsme seděli u jednoho stolu, kde bylo pro nás přichystáno pití a nějaké ty dobroty na zobání.

1  0

Sotva moderátoři zahájili ples, po slavnostním dekorování deváťáků a sólu s učiteli, jsme se dali do tance a moc jsme toho po zbytek dne nenaseděli. Tancování nás moc bavilo. Našim párům se vyvedla i taneční soutěž, i když se mezi nejlepší nedostali. Třídní tanec jsme zvládli na jedničku a za mohutného povzbuzování a potlesku všech přihlížejících. Hodně jsme se nasmáli i u tomboly – vyhráli jsme různé ceny – fixy, knihu, zápisníky, čokoládu, plyšáky, někdo dokonce i voňavku.

14  6

Dopoledne rychle uběhlo a ve 12 hodin byl čas k návratu.  Školní ples jsme si báječně užili a už se těšíme na ten příští.

Další fotografie ZDE