Den otevřených dveří 19.1.2017

Po loňském úspěchu Dne otevřených dveří dostali i letos rodiče, prarodiče i další zájemci možnost přijít do školy a podívat se, jak ve 2.B probíhá výuka. Letošní Den otevřených dveří proběhl ve čtvrtek 19.1. Příchozí mohli vidět, jak děti v hodinách pracují, prohlédnout práce dětí vystavených ve třídě i blíže se seznámit s pedagogickou profesí.

V první hodině – českém jazyce – děti předvedly, jak umí spolupracovat v týmu, jak zvládají nové učivo (dělení hlásek) i samostatnou práci v nové učební látce (vyhledávání tvrdých slabik).

Na matematiku jsme se přesunuli do učebny s interaktivní tabulí, kterou mnozí z přítomných viděli poprvé v životě. Možnosti zajímavého procvičování i výkladu nového učiva je doslova nadchly. Také žáky práce na interaktivní tabuli moc baví, což předvedli při procvičování sčítání a odčítání do 100.

Den otevřených dveří měl opět velký úspěch. Žáci rádi předvedli svému doprovodu, jak jsou šikovní a co všechno umí. A rodiče i prarodiče zase s radostí pozorovali svoje nejmilejší při školní práci.