V Klubu SOLASIDO aneb rocková muzika je dobrá muzika

Společně s paní zástupkyní Hanou Sladovníkovou jsme v úterý 18. října 2016 zamířili do Příbrami do nově otevřeného klubu SOLASIDO. Pan Justich, který klub vede, pro nás připravil hudební pořad. Pana Justicha už známe, loni pro nás ve škole pořádal přednášku s promítáním filmu Drsná, něžná Keňa. A ještě, než jsme se stali prvňáky, ve škole pořádal oblíbenou pěveckou soutěž pro děti SOLASIDO.

I my jsme si vyzkoušeli zazpívat písničky na připravený hudební doprovod na podiu do mikrofonu. Zazněly lidové písničky Já mám koně, Kočka leze dírou, Pod naším okýnkem, Okolo Frýdku cestička i modernější písničky Není nutno, Tři citronky nebo Červená Karkulka. Pan Justich (a u jedné písničky dokonce paní učitelka) nás k tomu doprovázeli na elektrickou kytaru.

2  6

Po svačince jsme si vyzkoušeli, jak na elektrickou kytaru „paří“ kytaristé. Ale protože pravá kytara je těžká a také drahá, pařili jsme na molitanové kytary. Byla to velká legrace. Brzy jsme všichni tančili do rytmu rockových hitů Kamna kouří, Dlažební kostka, A co děti-mají si kde hrát.

14  9

Bylo to super! I ty děti, které nejsou velcí zpěváci, se nadšením ostatních nechaly strhnout a hrnuly se na podium před mikrofon.

Další fotografie ZDE