Badatelský víkend aneb jak začalo veliké přátelství

Jsme badatelé a zajímá nás všechno, co je kolem nás. Všechno chceme prozkoumat. Zajímá nás příroda i lidé. Bádání se chceme věnovat naplno a hlavně být spolu celá třída. Proto jsme se vypravili na prodloužený víkend na Šumavu a tam jsme to pěkně rozjeli (bádání, hry, zábavu, legraci,…).Bylo to super!!!

pátek 13. dubna

Je 16 hodin – sedmáci a děti ze 3.B odjíždějí na Šumavu. Naučí se, jak přežít v přírodě. Jaké to bude? Už večer se vydávají na cestu do neznáma. Najednou jsou v lese a stmívá se. Kde to jsme? Jak přenocujeme? A už týmy smíchané ze sedmáků a třeťáků začínají stavět lesní domky. Nakonec zjišťují, že nejsme tak daleko od hotelu, tak se vydáváme na cestu. Je nás celkem 45, cesta je dlouhá asi 2,5 km a nesmíme nikoho ztratit. Jak to uděláme? Všichni se semkli k sobě a jdeme. Zdárně všichni došli, zalehli do postýlek a usnuli…

sobota 14. dubna

BUDÍČÉÉÉK! Snídaně, úklid, malá zkouška čichu a chuti a už bereme pláštěnky, svačiny, pití a hurá na výlet plný překvapení. Cestou jsme navštívili naše lesní domečky, vylepšili jsme si je a bylo nám moc líto, že nemáme s sebou spacáky. Šli jsme dál na Churáňov a cestou plnili úkoly a hráli hry – v týmu jsme pletli copy, hledali v přírodě něco k snědku, mluvili „divnou“ řečí a taky sbírali dřevo na oheň. Nejúžasnější byla cukrárna – zmrzka, poháry, zákusky MŇAM. Po návratu jsme hráli „bejsbol“ a „vybíku“ nebo jen tak odpočívali venku. Večer jsme zapálili oheň (bez papíru!), opékali jablka a brambory, hráli na kytaru a zpívali…

neděle 15. dubna

Dopoledne začalo bádáním, jak vyrobit ten nejlepší čaj na světě, co vidíme mikroskopem a co se všechno dá dělat se třemi lavory s různě teplou vodou. I paní učitelky byly hodně překvapené. Po obědě jsme vyjeli za krásami šumavských slatí. Z Chalupské slatě jsme šli pěšky a hledali vodu (z té jsme pak udělali pitnou), stali se z nás rodiny a viděli jsme v přírodě mnoho zajímavého. Večer bylo to nejlepší – diskotéka a noční hra.

pondělí 16. dubna

Konečně snad získáme poklad, ke kterému jsme v uplynulých dnech sbírali klíče. Ale není to tak jednoduché. Musíme projít trasu Novými Hutěmi, vyluštit tajenku a najít truhlu s pokladem. Všechny týmy to zvládly na výbornou. Oběd a jedeme domů. Škoda – moc se nám tu líbilo a bylo to SUPEEER!!!

Z třeťáků a sedmáků jsou nejlepší kamarádi. Doufáme, že příště zase někam společně pojedeme nebo něco společně podnikneme. Teď se jen každý den navštěvujeme ve třídách a máme se moc rádi!

Co jsme si zapsali do deníčků…

Několik fotek z akce 

Hledačka (quest) v Nových Hutích