Italský den ve 3.B

Italský den

Ciao! Buon giorno! Arrivederci! – netradiční pozdravy, které zněly milínskou školou 29. listopadu při podzimní akci školního parlamentu. Tento den byl totiž ITALSKÝ DEN.

Parlamenťáci se inspirovali společnou česko-italskou historií obce a výstavou Boemia mia, která právě probíhá v CVA Milín.

U nás ve třídě se to rojilo postavami v barvách italské vlajky, byli tu i dva italští fotbalisté.

Už 14 dní jsme si ve třídě vytvářeli italskou výstavku – přinášeli jsme z domova vše, co jsme našli a co bylo italské. Měli jsme tu několik knížek – o Římě, o Pompejích, italsko-české slovníky, fotky a prospekty z různých italských oblastí, plakát různých druhů těstovin, suvenýry – přívěsky na klíče, malé keramické Koloseum, karnevalovou masku z Benátek, obaly od špaget, Rio Mare, italských sladkostí, prospekt z italského Lidlu, modely autíček Ferrari, Fiat, italskou kosmetiku, taštičky z italských modních obchodů Gucci a Prada….

V atlasech jsme hledali italská města, ostrovy, vyráběli jsme plakáty o Itálii, hledali jsme významy italských slov, zúčastnili jsme se obou parlamenťáckých soutěží – v první jsme měli za úkol vymyslet básničku, ve které byla slova PIZZA, FOTBAL, FERRARI, MOŘE. Takhle jsme si poradili:

Ferrari nás vyzvedne,

do Benátek odveze.

Půjdeme na fotbal,

užijeme si to tam.

Pizza je výborná,

protože je sýrová.

U moře jí jíme,

za chvilku jí sníme.

Druhá soutěž probíhala o velké přestávce. Pětičlenné třídní týmy měly za úkol postavit co největší věže z půl balíčku špaget a 15 bonbonů marshmallow. Ta naše nebyla nejvyšší, ale i tak měřila skoro 50 cm.

Na závěr Italského dne jsme vyráběli malé věžičky z Pisy. O této památce nám mnoho nového vyprávěl pan ředitel, který si tuto věž vyrobenou z krabize od pizzy zvolil za svůj italský převlek. Dokonce nám ji půjčil, abychom si ji všichni mohli vyzkoušet! A ještě pizzy a špagety z modelíny – u toho jsme se hodně vyřádili.

Italský den jsme si náramně užili. Díky, parlamenťáci!

Fotky: