Rosnička o Velikonocích

Rosnička byla o Velikonocích v hornickém domku.

Jaké byly dojmy…

Jirka: V hornickém muzeu se mi líbilo. Dělali jsme tam píšťaly a perníky. Mohli jsme tam péct rohlíky. A taky jsme tam barvili vajíčka. Viděli jsme pána, který hrál na dudy.

Terezka: Ve čtvrtek 24. 3. jsme byli v hornickém domečku a báječně jsme se bavili.

Potkali jsme tam paní učitelku Štiplovou.

Káťa: Ve čtvrtek 24. března nás paní ředitelka vzala na výlet do hornického domku. Byl to moc hezký výlet. Vyzkoušeli jsme si, jak dříve prožívali Velikonoce. Moc mě bavilo si upéct jidášky. Upéct jidášky nebylo jediné, co jsme si mohli vyzkoušet. Také jsme si mohli vyrobit šperky, flétničku, nazdobit si perníčky, namalovat si vajíčka, uplést si pomlázku nebo zakoupit si suvenýr. Dokonce jsme potkali paní učitelku Štiplovou. Na oběd jsme se šli najíst do Tesca. Na tento výlet budeme jistě všichni dlouho vzpomínat. Za tento výlet můžeme poděkovat paní učitelce Pižlové.

Ráďa: Naučili jsme se, jak se dělá píšťalka, a koupili jsme si brblačku. Mohli jsme si udělat náramek nebo prstýnek. Pekli jsme jidášky a zdobili perníčky. Viděli a slyšeli jsme dudáka. Malovali jsme vajíčka.

Dino: Dne 24. března jsme s Rosničkou vyjeli na výlet do Příbramského hornického muzea a mohli jsme si něco vyrábět, třeba prstýnky, anebo perníky. Byl tam dudák, který měl pravé dudy a hrál nám tam. Po dvou a půl hodinách jsme se museli s hornickým domkem rozloučit a šli jsme do Tesca na oběd.