Noc parlamenťáků 7.-8. října 2016

Již tradičně se první velkou akcí celého  nově utvořeného parlamentu stala Noc parlamenťáků, kdy podvečerní a noční škola patří právě jim. Spolu s nimi tento večer, noc a ráno strávily koordinátorky školního parlamentu Martina Štiplová a Hana Sladovníková.

Sešli jsme se v pět hodin odpoledne a po „ubytování“ v sálku školy probíhala první, seznamovací část večera. Zahráli jsme si hry ledolamky, při nichž jsme se seznámili, osahali a něco se o sobě navzájem dozvěděli.

V šest hodin nám začalo kručet v břiše, vyrazili jsme proto do kuchyňky. Příprava večeře proběhla v duchu soutěže MasterChef – z připravených surovin vznikala hotová umělecká díla – obložené housky a tousty v podobě lidských (občas  i nelidských) obličejů. Těsně před konzumací měl každý za úkol svůj výtvor pojmenovat a něco o něm říci. Pochutnali jsme si tedy na toustech Justin Bieber, Karel i Pankáček.

Po večeři následovala pracovní část – parlamenťáci zpracovali plán práce parlamentu pro letošní rok a vybrali akci, kterou pro všechny žáky školy připraví a realizují v listopadu. Tato část diskuze byla velmi bouřlivá a po složitých debatách a vzájemných jednáních parlamenťáci vymysleli a vybrali akci Bláznivý den.

V půl desáté byla připravena oblíbená část večera – noční hra. Tentokrát měly dvojice parlamenťáků za úkol procházet školou a hledat obálky s lístky schované v blízkosti přilepených odrazek. Úkol to nebyl jednoduchý, najít všech 16 lístků zabralo některým dvojicím i půl hodiny. Na závěr museli parlamenťáci z nalezených lístků složit obrázek – logo parlamentu.

Protože se noční hra protáhla, nezbyl čas na slíbený film. Někteří už byli hodně unavení a ostatní se těšili na hovory ve tmě, tak jsme film oželeli a zalezli do spacáků v sálku. Někdo usnul dřív, někdo později.

V šest ráno už byli někteří vzhůru, ale většina vylezla ze spacáků až v osm hodin. Ke snídani byl čaj nebo kakao a dobroty z domova – koláče, buchty, záviny, dokonce i domácí bábovka! Ochutnali jsme i od sousedů a po snídani vyrazili zabalit. Na závěr proběhlo ještě hodnocení celé akce a už si pro nás přijížděli rodiče.

Noc parlamenťáků měla opět úspěch, věříme, že všechny parlamenťáky nastartovala do úspěšné práce v tomto školním roe.

Další fotografie ZDE