Volby do školního parlamentu 27.9.2016

Školní rok parlamenťáků tradičně začíná volbami. Letos proběhly 27. září 2016. Nově byli voleni zástupci ze tříd 4.A a 4.B, doplňovací volby proběhly v 5. a 6. třídě, kde parlamenťáci chyběli z důvodu odchodu na jinou školu nebo složení funkce.

Volby připravovali parlamenťáci – během druhé schůzky parlamentu v tomto školním roce připravili volební lístky, volební seznamy, sčítací seznamy, plakáty, projev do školního rozhlasu. Zašli na obecní úřad s prosbou o vypůjčení volební urby a zástěny, rozvěsili informační plakáty, přednesli projev ve školním rozhlase. Den před volbami upravili volební místnost a během voleb důstojně zastávali funkci volební komise. Po skončení hlasování spočítali hlasy, provedli kontrolu, založili veškerou dokumentaci a uklidili místnost do původní podoby.

2   7

Na volbách se také byli podívat naši nejmenší – žáčci 1.-3. ročníků, kterým parlamenťáci vysvětlovali průběh voleb. Děti se tak připravují na dobu, kdy i oni sami půjdou poprvé k volbám.

Výsledky voleb vyhlásili parlamenťáci během 4. vyučovací hodiny před všemi žáky školy v sálku.

A jak hlasování dopadlo? Noví parlamenťáci jsou:

4.A – Kateřina Klementová, Veronika Lánová

4.B – Karolína Peterková, Samuel Kaiser

5. ročník – Kristýna Novotná

6. ročník – Pavel Muzika

Nový parlamenťák Pavel Staněk bude také pracovat za osmou třídu. Vzhledem k tomu, že byl jediným kandidátem ve své třídě, byl jmenován bez voleb.

Všem novým parlamenťákům gratulujeme a těšíme se na první společné setkání parlamentu –

Noc parlamenťáků aneb Spaní ve škole 7.-8. října 2016.

 

Martina Štiplová, koordinátorka školního parlamentu

Další fotografie ZDE