Sportovní den od parlamenťáků

Poslední školní týden, prázdniny na obzoru, příjemné počasí – to všechno přímo láká a vybízí ke hrám a sportování. Všem proto přišel vhod Sportovní den, který na pondělí 26.6.2017 připravili pro své spolužáky parlamenťáci.

Na deseti stanovištích umístěných v prostorách školy, školní zahrady, školního hřiště a tělocvičny probíhaly tradiční i netradiční hry a sporty. Jednotlivé třídy se přesunovaly po stanovištích podle předem stanoveného rozpisu. Vysvětlení pravidel a pomoc s hrami měli na starosti sami parlamenťáci.

Co všechno si děti tento den mohli vyzkoušet? Badminton, frisbee, basketbal, stolní tenis, holandský biliár (hra se dřevěnými žetony), přetahování, překážkovou dráhu, kroket a hry s velkým hadrovým míčem.

Všechno klapalo jako po drátkách a ze všech stanovišť se celé dopoledne ozýval spokojený výskot a smích. Právě tak si to parlamenťáci představovali. Příprava sportovního dne zabrala tři měsíce, během nichž tým vymýšlel nejzajímavější hry, probíral možnosti zakoupení her a pomůcek, připravoval rozpisy, časové dotace a umístění her v terénu.

Pomůcky byly pořízeny z nastřádaných bodů projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět a z prostředků školního klubu, kde budou dále používány.

Fotogalerie